Partnerzy
Współpracujemy z:


Patronat Honorowy Rzecznik Praw Dziecka

Patronat Honorowy Rzecznik Praw Dziecka


MINI MINI+

Patronat Medialny: MINI MINI+

Jedyny polski kanał telewizyjny dla maluchów, to bezpieczna, wolna od agresji i przemocy telewizja, w której przewodniczką jest dobrze znana przez maluchy Rybka MiniMini.Stacja prezentuje wartościowe animacje ze światowych wytwórni i klasykę polskiej animacji. Na antenie MiniMini+ maluchy mogą zobaczyć edukacyjne produkuje,wzmacniające pozytywne wzorce zachowań, MiniMini+ wspiera najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym.SOCATOTS

Partner Strategiczny SOCATOTS

SOCATOTS to międzynarodowy usystematyzowany program wspierający aktywność ruchową dzieci już od 6. miesiąca życia. Zajęcia SOCATOTS są prowadzone już w 90 miastach Polski.

SOCATOTS to fajna zabawa, podczas której dzieci rozwijają się ruchowo oraz kształtują nawyk uprawiania sportu Ważnym elementem programu jest aktywne zaangażowanie rodziców, którzy stają się osobistymi trenerami swojego dziecka. Czynny udział rodzica polega na asyście, czyli na pomocy dziecku w wykonywaniu ćwiczeń oraz wspieraniu duchowym dziecka – nagradzaniu lub motywowaniu. Zaangażowanie rodzica w zajęciach buduje głębszą więź miedzy dzieckiem i rodzicem, co z pewnością pozytywnie wpływa na relacje dziecka z rodzicem.5.10.15

Kochamy i rozumiemy dzieci. Już prawie od dwudziestu lat uważnie patrzymy na świat dziecka, odgrywając
w nim coraz większą rolę. Tworzymy dla nich przyjazny świat pełen kolorów i zabawy, by mogły wykorzystać drzemiący w nich potencjał rozwoju. Projektowane przez nas ubranka idealnie pasują do ich kolorowego otoczenia – ciuszki, w których dzieci ładnie wyglądają i wspaniale się czują .Nasze produkty są dostosowane
do poszczególnych faz rozwoju dziecka. Staramy się, aby były wygodne oraz trwałe – tak, by spełniały wszystkie oczekiwania najmłodszych i ich rodziców. Stworzyliśmy sieć kolorowych i funkcjonalnych sklepów z ubrankami dla dzieci, która dynamicznie się rozwija i cały czas rośnie!www.bazgroszyt.pl

Bazgroszyt.pl wspiera kampanię Aktywna Rodzina, bo jest inicjatywa promująca wartości ważne także dla Bazgroszytu. Wspólnie i aktywnie spędzany czas z dziećmi, zabawy i gry na świeżym powietrzu, wspólny spacer i rozmowa, wspólne posiłki – to wszystko scala i buduje poczucie siły i jedności. Bazgroszyt.pl zachęca rodziców do wspólnej zabawy i nauki przy wykorzystaniu autorskich materiałów. To rodzic może przeczytać polecenie na Bazgrokarcie, a następnie podpowiedzieć dziecku, co jeszcze można narysować i jak dokończyć rysunek. Każdą Bazgrokartę można wypełniać wielokrotnie – można też porównać swoje wersje: rodzica i dziecka. Każdy rysunek jest też świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem.

Bazgroszyt.pl to nauka przez zabawę dla dzieci w wieku 3-8 lat ukierunkowana na zdobywanie wiedzy poprzez rozwój wyobraźni, samodzielności i budowania wiary we własne możliwości. Na portalu rodzice i dzieci znajdą ogromną bazę autorskich kolorowanek do wydruku; materiały pomocne w przygotowaniu do szkoły (nauka pisania, grafomotoryka, logiczne myślenie, matematyka), wyjątkowe testy i gry edukacyjne, pierwszy w Polsce test gotowości szkolnej online, a także specjalne tematyczne Bazgroszyty, bajki i inne materiały rozwijające wiedzę i umiejętności przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wszystkie materiały są opracowane we współpracy z ekspertami, pedagogami i rodzicami. Dochód ze sprzedaży produktów w sklepie Bazgroszyt.pl przeznaczony jest na fundację „Mówimy obrazami”, która wręcza dzieciom w całej Polsce kredki, materiały edukacyjne i Bazgroszyty, organizuje warsztaty i przygotowuje dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole.

Bazgroszyt.pl wykorzystuje idee EduTainment, czyli nauki przez zabawę i jest bezpiecznym i twórczym miejscem dla dzieci w internecie.

Więcej kreatywnych gier i zabaw na Bazgroszyt.plwww.czasdzieci.pl

Aktywna Rodzina jest bardzo potrzebną inicjatywą w zakresie Edukacji nad budowaniem i wzmacnianiem potrzeb wspólnego spędzania czasu na łonie rodziny. Od początku istnienia portal CzasDzieci.pl popiera wszelkie inicjatywy mające służyć wzmacnianiu więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi – Aktywna Rodzina świetnie wpisuje się w ten program dlatego kibicujemy jej najmocniej jak możemy.

CzasDzieci.pl to wiodący portal skierowany do rodziców dzieci od 0 do 14 roku życia. Od sześciu lat podpowiada rodzicom, jak spędzić czas z dzieckiem. Grupa redaktorów wyszukuje, sprawdza i rekomenduje najbardziej wartościowe oferty Kulturalne. Czasdzieci.pl poleca także jako alternatywę rozwojowe zabawy do przeprowadzenia w domu lub wyjazdy rodzinne poza miasto. Portal dba szczególnie o rzetelność informacji oraz rozwojowy charakter udostępnianych rodzicom inspiracji.

CzasDzieci najlepsze miejsce w sieci dla rodziców i dzieci!


dietetica.com.pl dietetica.com.pl

„Niech twoje pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”Misją Dietetica jest popularyzowanie nowoczesnej dietetyki poprzez stosowanie w praktyce najnowszej wiedzy, dotyczącej zasad żywienia ustalanych na podstawie osobniczych predyspozycji genetycznych.

Badania genetyczne pozwalają wyłonić i zaopiekować się osobami z grup ryzyka, zanim pojawią się objawy choroby. Precyzja diagnozy daje szansę pacjentowi na szybkie wprowadzenie wskazanych zmian w stylu życia i sposobu odżywiania (prewencja).www.egodziecka.pl

Portal Egodziecka.pl to miejsce, w którym skupiamy się na emocjach, rozwoju i wychowaniu dzieci w wieku 0-10 lat. Portal został stworzony z myślą o rodzicach, dziadkach, opiekunach, wychowawcach, a także wszystkich innych osobach zainteresowanych tematyką emocji, rozwoju i wychowania dzieci.

Głównym celem portalu jest dostarczanie rodzicom wiarygodnych, sprawdzonych i podanych w przystępny sposób informacji z zakresu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego dziecka; dotyczących emocji i relacji; zaburzeń i terapii, tak by mogli oni jak najlepiej wspierać rozwój swojego dziecka.www.happytv.pl

Inicjatywa „Aktywna Rodzina” służy propagowaniu świadomego i szczęśliwego rodzicielstwa. Zachęca do aktywnego spędzania czasu z dziećmi. Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do tej cennej inicjatywy i nagłaśniać jej idee w naszej telewizji internetowej.

happytv.pl – pierwsza w Polsce internetowa telewizja dla rodziców. Edukujemy, informujemy i dostarczamy rozrywki. Zamieszczamy filmowe porady wysokiej klasy specjalistów na temat ciąży, porodu, macierzyństwa i rozwoju małego dziecka. Prowadzimy jeden z najlepszych w Polsce fan page’ów dla młodych mam. Promujemy inicjatywy prorodzinne i nagłaśniamy najważniejsze wydarzenia dotyczące rodzin z małymi dziećmi. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Etat Tata. Lubię to!” i wspieramy prezydencki program „Dobry klimat dla rodziny”. W happytv.pl codziennie przekazujemy informacje potrzebne rodzicom małych dzieci, zarówno pisane, jak i filmowe – prezentowane na wizji przez młodą mamę. W naszych archiwach mamy kilkadziesiąt wywiadów ze znanymi rodzicami.ImperiaFilm.com

ImperiaFilm.com

Aktywne spędzanie wolnego czasu z naszymi pociechami to nie tylko idealny sposób na podtrzymywanie dobrej formy fizycznej, ale również skuteczne wsparcie prawidłowego rozwoju każdego dziecka. W końcu ruch to zdrowie! Studio Filmowe Imperia Film podziela tę filozofię i popiera akcję Aktywna Rodzina. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie tej niezwykłej inicjatywy.

Studio Filmowe Imperia Film zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Naszym celem jest profesjonalna realizacja obrazu filmowego. Realizujemy filmy reklamowe, promocyjne, korporacyjne oraz programy telewizyjne. Z wielką chęcią angażujemy się w różne projekty, również te spoza świata filmu. Naszą największa pasją pozostaje jednak to, czym zajmujemy się na co dzień, czyli kreacja obrazu filmowego.


Marwit marwit.pl

Jest liderem na krajowym rynku producentów świeżych soków i sałatek. Już od 20 lat Marwit stara się, aby jak najlepiej dopasować się do wymagań klientów, zyskując ich zaufanie, lojalność, a także zapewniając satysfakcję. Dzięki artykułom Marwit  poprawiasz własną kondycje i samopoczucie.Celem jest dbanie o zdrowie i pozytywną energię  klientów. Zdrowa przekąska na świeżym powietrzu, rodzina, znajomi, dookoła parki, pola, łąki. Słoneczny dzień, błogi i sielankowy nastrój. Produkty Marwit sprawią, że Twoi najbliżsi będą pełni wigoru i energii.www.miastodzieci.pl

Kampanię społeczną „Aktywa Rodzina” i Miasto Dzieci łączą wspólne cele – zachęcanie rodziców do spędzania czasu z dziećmi i wzmacniania rodzinnych więzi. Dlatego serwis wspiera i kibicuje działaniom Pomysłodawców i Organizatorów kampanii

MiastoDzieci.pl – najlepszy informator rodzinny w Twoim mieście!

Skąd brać ciągle nowe pomysły na zabawy, wycieczki i dodatkowe zajęcia z dzieckiem? Zajrzyj na www.miastodzieci.pl. Znajdziesz tam informacje o imprezach dla dzieci w Twoim mieście, ciekawe artykuły oraz praktyczne i sprawdzone zabawy polecane przez innych rodziców!
Miasto Dzieci to:
- Kompleksowa informacja o wydarzeniach kulturalnych dla dzieci (9 lokalnych oddziałów)
- Zawsze aktualne wiadomości o premierach książkowych, filmowych i teatralnych dla najmłodszych
- Informacje o zajęciach dla niemowląt, dzieci i młodzieży
- Największa baza pomysłów na rodzinny wypoczynek
- Rodzinne trasy spacerowe i miejsca, w które warto wybrać się z dziećmi
- Gry, zabawy, wiersze, bajki, wyliczanki, kolorowanki
- Pomysły na prezenty i przepisy kulinarne
- Porady dotyczące edukacji, wychowania i zdrowia
- Konkursy dla dzieci i rodziców
Co wyróżnia Miasto Dzieci spośród innych serwisów o podobnej tematyce? Ośmioletnie doświadczenie, 95 tysięcy zarejestrowanych w serwisie rodziców i fakt, że portal tworzą aktywni opiekunowie angażujący siebie i swoje dzieci w opisywane wydarzenia, zabawy i wycieczki.
Czy zdarza się, że Wasze dzieci się nudzą albo nie macie pomysłu na ciekawy weekend? Odwiedźcie MiastoDzieci.pl. Pomysły zjawią się same!


parenting.pl

parenting.pl 

Parenting.pl to wyjątkowe miejsce dla wszystkich rodziców i osób planujących założenie rodziny. Znajdziecie tu wiele działów tematycznych, porad ekspertów.


Podologia PODOLOGIA.PL to zespoł specjalistów – lekarzy, fizjoterapeutów, techników ortopedii, rehabilitantów, który już od 20 lat specjalizuje się w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki wad postawy oraz prowadzenia procesu rehabilitacji.


psychologiasportu.pl

Kampania „Aktywna Rodzina” to bardzo ważna inicjatywa społeczna. Daje rodzicom szansę na poznanie korzyści płynących z wspólnego uprawiania sportu, wskazuje na to, jak ważne jest kultywowanie aktywności fizycznej w rodzinie. Warto wspierać tę kampanię, ponieważ niesie ze sobą konsekwencje dla całego pokolenia młodych Polaków. (Grzegorz Więcław, psycholog sportu, ekspert portalu PsychologiaSportu.pl)

Psychologiasportu.pl – portal poświęcony w 100% psychologii sportu. Platforma wspiera sportowców, trenerów oraz rodziców młodych zawodników w niezwykle trudnym zadaniu jakim jest trening „mięśni umysłu”.

Psychologiasportu.pl to:

Wsparcie rodziców w wychowaniu młodego i szczęśliwego sportowca. Twórcy platformy podpowiadają, jak skutecznie wspierać najmłodszych podczas stawiania ich pierwszych kroków w świecie sportowej rywalizacji.

Pomoc trenerom w zwiększaniu efektywności ich pracy z zawodnikami oraz zespołami. WWW zawiera wskazówki, jak dobrze prowadzić zgrany i skuteczny zespół, który potrafi nie tylko celebrować sukces, ale też podnieść się po porażce i ponownie przystąpić do walki.

Wsparcie sportowców w ich codziennej walce o lepsze wyniki, bo równie ważny jak hektolitry potu wylanego podczas treningu jest czas poświęcony na trening „głowy”. Portal stwarza możliwość skutecznego zarządzania nie tylko siłą mięśni, ale przede wszystkim emocjami, a także wskazuje, jak wykorzystać swój potencjał do optymalizacji wyników.www.qulturka.pl

Portal Qlturka.pl – dziecko i kultura to kulturalne miejsce w sieci, stworzone z myślą o rodzicach, dziadkach i osobach pracujących z dziećmi, by pokazać, że wprowadzanie dzieci w świat kultury i sztuki od najmłodszych lat nie wymaga wiele wysiłku i nakładów, a przede wszystkim chęci i zaangażowania. Qlturka.pl jest medium opiniotwórczym w dziedzinie kultury dla dzieci – publikuje recenzje książek, spektakli teatralnych, filmów i płyt; wywiady i teksty przeglądowe. W portalu znaleźć można informacje o bieżących wydarzeniach w całej Polsce, a także wiele relacji. Od niemal 5 lat obejmuje patronatem medialnym książki, płyty, przedstawienia i filmy, rekomendując je tym samym jako warte uwagi.www.spondylus.pl/
SPONDYLUS – dba o zdrowie dzieci i ich rodzin. SPONDYLUS m.in. wspólnie z SOCATOTS prowadzi program profilaktyczny „Zdrowa Nóżka”, który  skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem programu jest wskazanie obecnego stanu kończyn dolnych, wczesne wykrycie wad i deformacji w układzie ruchu.


www.sportowarodzina.pl

Rodzinna aktywność sportowa, wspólne podróże – te mniejsze i te większe, to najlepszy sposób wspólnego spędzania czasu i budowania więzi rodzinnych. Dlatego Akcja społeczna „Aktywna Rodzina”, która ma na celu uświadamianie tego rodzicom, jest bardzo cenna i godna uwagi.
Ewa Świerżewska, red. naczelna portalu SportowaRodzina.pl

Portal SportowaRodzina.pl to miejsce, w którym skupiamy się na promowaniu aktywnego stylu życia całych rodzin – rodziców, dzieci, a nawet dziadków. Dostarczamy rodzicom wiarygodnych, sprawdzonych i podanych w przystępny sposób informacji z zakresu aktywnego trybu życia. Zależy nam, by każdy czytelnik – niezależnie od tego, czy już uprawia sport, czy dopiero zastanawia się nad wyborem dyscypliny (dla siebie lub dziecka)
– znalazł tu coś odpowiedniego. Aktywność sportowa to świetny sposób nie tylko na dbanie o zdrowie, spędzanie wolnego czasu, ale także budowanie silnych więzi rodzinnych.1000 pierwszych dni dla zdrowia maluchów

„1000 Pierwszych Dni dla Zdrowia” poświęcony jest edukacji żywieniowej rodziców i opiekunów dzieci do 3. roku życia. W ramach programu kilkanaście partnerskich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych aktywnie działa organizując obecnie i w ciągu najbliższych miesięcy warsztaty oraz spotkania edukacyjne dotyczące zasad zdrowego żywienia maluchów. To pierwsza taka akcja o charakterze ogólnopolskim, która zrzesza tak szeroką koalicję partnerów i kompleksowo podejmuje temat żywienia najmłodszych dzieci.

Program „1000 Pierwszych Dni dla Zdrowia” powstał z inicjatywy Fundacji NUTRICIA i jest realizowany przez szereg instytucji partnerskich.Wśród aktualnych Partnerów znajdują się m.in. Rzecznik Praw Dziecka (Patron honorowy), Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka, Federacja Polskich Banków Żywności, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Żywienia Dzieci „Zdrowe Pokolenia”, Miejski Zespół Żłobków w Łodzi, Zespół Żłobków m.st. Warszawy, Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.


www.dzieciakiwplecaki.pl

Lubisz aktywnie spędzać czas z rodziną? Podróżowanie to Twój sposób na odreagowanie trosk codzienności? Zapraszamy na „Dzieciaki w Plecaki” – www.dzieciakiwplecaki.pl – czyli portal poświęcony rodzinnemu podróżowaniu. Serwis tworzony przez rodziców prezentuje atrakcje, które warto odwiedzić z dziećmi, porady na temat rodzinnego podróżowania, informacje o ciekawych wydarzeniach oraz noclegi przyjazne dzieciom. Jeśli szukasz informacji, jak i gdzie spędzić aktywnie czas z dzieckiem, jest to miejsce dla Ciebie!”